Obecnie: zamknięte.

 

Dzisiaj pracujemy od 07:30 do 13:30

Dzieci zdrowe (punkt szczepień)

Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota

Michał Hoffman

08:00-12:45

Dorota Czech

10:00-14:00

Barbara Stańczyk

8:00-13:00

Michał Hoffman

Środa 08:00-12:45

Dorota Czech

Czwartek 10:00-14:00

Barbara Stańczyk

Poniedziałek 8:00-13:00

W poradni dla dzieci zdrowych wykonywane są bilanse zdrowia dziecka, szczepienia obowiązkowe i zalecane w Programie Szczepień Ochronnych, porady lekarskie oraz patronaże.

Szczepienia wykonywane są przez  wykwalifikowany personel mający w tym zakresie uprawnienia, a same szczepionki dostępne są w poradni.

Badanie bilansowe

Ze względu na wcześniejszy obowiązek szkolny u naszych dzieci dawny bilans sześciolatka poprzedzony jest badaniem profilaktycznym pięciolatka, który obejmuje oprócz standardowych pomiarów również podsumowanie badania, z określeniem zdrowotnej dojrzałości szkolnej i kwalifikacji do grupy na zajęciach wychowania fizycznego.
W badaniu lekarskim ocenia się zewnętrzne narządy płciowe, zwłaszcza u chłopców. Pomaga to wykryć takie zaburzenia jak wnętrostwo, stulejka, spodziectwo.  Ocenia się również  mowę  pod kątem ewentualnych  wad wymowy. Sprawdzana jest także lateryzacja ? czyli preferencje dziecka odnośnie używania prawej lub lewej reki. Na koniec dziecko otrzymuje szczepienia ochronne.

W przypadku niewykonania badania w terminie testy przesiewowe czyli popularny bilans wykonuje się najpóźniej w klasie I szkoły podstawowej.
Klasa III szkoły podstawowej (bilans 9-10 latka) to kolejny termin wykonania badania bilansowego.  Jest to wiek kiedy nasze dzieci zaczynają dojrzewać płciowo, dlatego bilans, poza wcześniej wymienionymi parametrami, obejmuje także ocenę dojrzewania płciowego. Dużą  uwagę zwraca się też na adaptację szkolną  i rozwój emocjonalny dziecka.  Po ukończeniu przez dziecka 9 rż wykonywane jest również szczepienie  ochronne.

Klasa I gimnazjum ( tzw bilans 13-14 latka) ? analizuje się dane otrzymane od pielęgniarki szkolnej, która wykonuje pomiary antropometryczne a lekarz dodatkowo ocenia tarczycę, skórę, dojrzewanie płciowe oraz sytuację emocjonalną i rodzinną dziecka.

Ostatnia klasa szkoły ponadgimnazjalnej do ukończenia 19 roku życia to tzw. badanie profilaktyczne 18-19 latka.  Bilans ten pozwala  ocenić  stan zdrowia młodego  człowieka  wchodzącego  w dorosłość.  Jest to dość  ważny bilans, ponieważ ma wpływ na obiektywną ocenę perspektyw zawodowych jak i również prokreacyjnych.  Jeśli chodzi o zakres badań, jest bardzo zbliżony do bilansu czternastolatka.

Cennik
  • Szczepienie przeciw grypie 70 zł
  • Szczepienie WZW B - ENGERIX 10 75 zł
  • Szczepienie WZW A - HAVRIX JUNIOR 150 zł
  • Szczepienie odra, świnka, różyczka - MMR II 75 zł
  • Szczepienie skojarzone od 7 tyg. życia - IFANRIX HEXA (6w1) 290 zł
  • Szczepienie dur brzuszny - TYPHIM VI 230 zł
  • Szczepienie tężec, błonnica - TD 60 zł
  • Szczepienie kleszczowe zapalene mózgu dzieci - FSME 200 zł
  • Szczepienie rak szyjki macicy/GARDASIL 600 zł
Rejestracja