Obecnie: zamknięte.

 

Dzisiaj pracujemy od 07:30 do 13:30

Leczymy HEMOROIDY metodą LONGO

Żylaki odbytu potocznie znane jako hemoroidy.

W przypadku wystąpienia objawów mogących wskazywać na chorobę hemoroidalną należy koniecznie udać się do lekarza i stosować do jego wskazań!

Leczenie zabiegowe polega na zapobieganiu wypadaniu guzków krwawniczych przez zmianę struktury ich podłoża lub zapobieganiu obrzękowi i zaburzeniom przepływu krwi przez rozciąganie. Niekiedy stosuje się też przecinanie mięśnia zwieracza wewnętrznego lub wycina się powiększone poduszeczki naczyniowe.

Metoda LONGO

Metoda ta polega na wycięciu specjalnym instrumentem zwanym staplerem okrężnym fragmentu błony śluzowej odbytnicy powyżej linii zębatej. Stapler wycina pas błony śluzowej odbytnicy nad zmienionymi hemoroidami i automatycznie zszywa miejsce u ich podstawy. Podczas jednego zabiegu usuwa się wszystkie chore guzki.

Dlaczego metoda LONGO?

  • Zabieg trwa nie dłużej niż 15 minut;
  • znikome bądź żadne dolegliwości bólowe pooperacyjne już w kilka godzin po zabiegu;
  • krótszy pobyt w szpitalu do 24 h na oddziale! Zabiegi LONGO wykonuje się w trybie Chirurgii Jednego Dnia;
  • krótki okres powrotu do pełnej sprawności ok. 7 dni;
  • krótki okres niezdolności do pracy;
  • brak nawrotów choroby a to dlatego, że usunięto jej przyczynę, a nie jedynie skutek jak twierdzą lekarze.

Zabieg można wykonać w znieczuleniu miejscowym i w znieczuleniu ogólnym.

Metoda LONGO  jest szczególnie przydatna wtedy, gdy chorobie hemoroidalnej towarzyszy wypadanie błony śluzowej odbytnicy.

W aptece Centrum Multi-Medica jest do nabycia jednorazowy zestaw EEA Hemorrhoid and Prolapse Stapler Set with DST Series Technology. Przed zabiegiem Pacjent powinien zakupić jednorazowy stapler w aptece.